Blog trwale współgra z moim profilem na Filmwebie pod nickiem Ewielina
Blog > Komentarze do wpisu

"Czarny łabędź" Darren Aronofsky

Po obejrzeniu tego filmu część scen była dla mnie trochę niejasna. Kiedy zaczęłam czytać różne opinie na temat "Czarnego łabędzia" oraz analizować poszczególne sceny, sprawa nieco się rozjaśniła. Niektóre osoby twierdzą, że Nina nie była molestowana przez matkę, a inne, że owszem. Moim, skromnym zdaniem była. Są przeróżne interpretacje tego filmu, ale myślę, że to właśnie jest niesamowite, bo tak naprawdę każdy widz ma własne rozumienie fabuły, co pozwala na różne oceny, krytykę oraz pochwały.

Nina Sayers (Natalie Portman) jest tancerką baletową o bardzo słabej psychice. Dziewczyna, ograniczana i molestowana przez swoją matkę, całkowicie oddaje się swojej pasji. Dostaje główną rolę w "Jeziorze łabędzim". Ma zagrać dziewczynę zmienioną w białego łabędzia oraz jej siostrę, bliźniaczkę - czarnego łabędzia. Tancerka świetnie radzi sobie z pierwszą, delikatną częścią roli, niestety problem sprawia jej zagranie drugiej z sióstr. Poszukując w sobie ciemnej strony, Nina zatraca się w rywalizacji z Lily (Mila Kunis), która okazuje się tragiczną walką z samym sobą.

Podczas oglądania filmu odczuwałam wiele, mieszanych emocji. Główna bohaterka, posiadająca dwa oblicza, przeraża i wzbudza niepokój. Jej walka ze swoją złą stroną, ukrywanie drugiej twarzy przed innymi oraz udawanie przed sobą samą, że jej nie ma, potwierdza to, że trudno jest się pogodzić ze swoimi wadami, a już na pewno pokazać je innym. Nina - perfekcjonistka, sprawiająca wrażenie grzecznej, delikatnej dziewczynki, zdejmuje maskę. I kogo widzimy? Pewną siebie kobietę, która jest w stanie zrobić wszystko, aby zostać dostrzeżoną i uznaną baletnicą.

Film ukazuje, że każdy posiada dwa oblicza, to złe i to dobre, to pełne wad i to pełne zalet, ale to od nas zależy które cechy będą dominować. Moja ocena filmu to 7/10.

nina

 

wtorek, 29 stycznia 2013, mrsewelina

Polecane wpisy